Торгова марка – важливо? 🤔

Категорія новини

Свирид Тарас. Торгова марка

Торгова марка – важливо? 

Друзяки, це надважливо, якщо у вас є крутий унікальний продукт, або послуга. Ця штука є однією з основоположних механізмів захисту вашого бізнесу! Торгова марка, або торговий знак, або фірмовий знак, або товарний знак (називайте як хочете) служить для індивідуалізації вашого товару/послуги.

Необхідність реєстрації торгової марки продиктована різними факторами, в тому числі тими, що можуть привести до велетенських збитків, аж до втрати бізнесу (і таке було на практиці).

Якщо ваш стартап тривалий час успішно працює, виробляє високоякісні товари або надає послуги під незареєстрованою торговою маркою – ви завжди в зоні ризику! Ви спокійно можете стати жертвою недобросовісної конкуренції, так як будь-яка фізична або юридична особа може спустити всі ваші старання «коту під хвіст», зареєструвавши ваш бренд на себе.

Новоявлений “власник” матиме право обмежити обсяги вашого виробництва, притягнути вас до цивільної або кримінальної відповідальності, а це вже неприкольно.

Тому правило №1 – зареєструйте свою ТМ! 

Зрештою, у Вас буде купа переваг:
 Можливість зареєструвати домен в зоні UA.
 Можливість провести оцінку своєї ТМ, згодом продати, внести її до статутного капіталу, що значно може вплинути на вартість вашого бізнесу.
 Можливість визначити збитки від фальсифікації ваших товарів/послуг конкурентами.
 Можливість ЗАХИСТИТИ ВАШ БІЗНЕС!

Таким чином, торгова марка – це товар, який можна вигідно продати, передати в користування, та значно збільшити ринкову капіталізацію вашої компанії.

 Отже, мораль така – у разі перехоплення вашого бренду конкурентами, втрати можуть виявитися незрівнянно більшими, ніж витрати, які ви понесете, найнявши юриста для своєчасної реєстрації торгової марки. 

З повагою Свирид Тарас

Коментарі

Поділитися публікацією