Давай знайомитись. ЗУ "Про валюту і валютні операції"

Категория новости

Про валюту і валютні операції

Привіт, друзяки, я Закон України «Про валюту і валютні операції». Коротше, Президент 04 липня все ж мене підписав, а 26 липня я був вже опублікований в газеті «Голос України». Відповідно, я включусь в свою роботу через сім місяців – з 07 лютого 2019 року.

І так, якщо коротко, що я принесу бізнесу?

Зовнішньоекономічна діяльність

Я скасував раніше діючий 180-денний граничний термін розрахунку за експортно-імпортними операціями. Тепер потрібно орієнтуватися на терміни, передбачені контрактом. А інформація про строки закриття зовнішньоекономічних контрактів буде збиратися в статистичних цілях.

Також більше не потрібно буде продавати 50% валютної виручки, отриманої від експортно-імпортних операцій. Скасовується прив’язка купівлі валюти до виконання зобов’язань за зовнішньоекономічними контрактами.

Спрощене інвестування

Вам, дорогі українці, тепер надана можливість інвестувати закордон без отримання будь-яких ліцензій. Це звільнить вас від необхідності збирати велетенські пакети документів на підтвердження джерела доходів для таких операцій, цільового використання коштів і, що найголовніше, отримувати дозвіл НБУ.

Все, ви спокійно зможете придбати особнячок десь в Голівуді, або Bugatti Veyron. Вільно купити корпоративні права в Google, будь-які цінні папери і т.д. Коли я запрацюю, Вам  достатньо пройти всього на всього стандартний банківський контроль.

Ліцензування

Ліцензування валютних операцій спрощується. Кількість ліцензій, які були потрібні небанківським установам для роботи з валютою, я обмежив однією генеральною валютною ліцензією.

Право банків працювати з валютою автоматично включається в загальну банківську ліцензію. Нагадаю, до мого прийняття існувала одна генеральна ліцензія і 6 типів індивідуальних ліцензій. Як Вам таке «покращення»?). Поїхали дальше.

Валютний контроль

За аналогією з фінансовим моніторингом, під валютний контроль потраплятимуть лише ті операції, сума яких перевищує 150 тис. грн.

Кредитування

Якщо Ви отримаєте кредити закордоном, то в Україні їх реєструвати вже не потрібно. Інформація про них збирається НБУ постфактум в статистичних цілях. А вітчизняні фінансові установи, що займаються кредитуванням, зможуть надавати позики нерезидентам.

Це, якщо коротко)

Кльовий я чи ні, буде перевірено часом. Вважаю, що я така собі іскра лібералізму, яка була так потрібна українському бізнесу.

З повагою Закон України «Про валюту і валютні операції».

Коментарі

Поділитися публікацією